Kroki do udanego zakupu nieruchomości – jakie etapy przeprowadza doradca?

Kroki do udanego zakupu nieruchomości – jakie etapy przeprowadza doradca?

2024-01-15 Wyłączono przez admin

Zakup nieruchomości to dla wielu osób swoisty kamień milowy w ich życiu oraz ogromna inwestycja. Dlatego wiążę się on z pewnym stresem i niepewnością, który łagodzi oddanie się w ręce profesjonalisty. Doświadczony doradca potrafi przeprowadzić ten proces tak, aby był jak najmniej obciążający dla konsumenta, dbając o spełnienie jego oczekiwań i maksymalne wykorzystanie dostępnych zasobów i możliwości. Istnieją pewne kluczowe kroki, które warto podjąć w trakcie zakupu nieruchomości i po których można poznać prawdziwego eksperta, który naprawdę zna się na swoim fachu i rynku nieruchomości.

Wstępne etapy zakupu

Kompetentny doradca finansowy nie zaczyna współpracy od przedstawienia najnowszych ofert nieruchomościowych. By proces zakupu nieruchomości zakończył się z pełnym sukcesem i satysfakcją dla kupującego, specjalista musi najpierw wnikliwe zbadać grunt potrzeb swojego Klienta. Poniżej przedstawiono pierwsze kroki, których powinno się przestrzegać.

  1. Analiza oczekiwań

Powinna być przeprowadzona jak najbardziej dogłębnie, by poznać wszystko małe marzenia i wyobrażenia, jakie Klient zebrał na temat swojej przyszłej nieruchomości. Należy rozmawiać o preferencjach co do zlokalizowania mieszkania, bądź domu. Zwykle też konsumenci są zainteresowani jego powierzchnią i chcą, by plasowała się ona w pewnym przedziale, który, ich zdaniem, pozwoli im na naprawdę komfortowe życie. Dla wielu osób ważny jest również aspekt estetyczny nieruchomości i styl, jaki reprezentuje.

  1. Określenie potrzeb

Kiedy Klient przedstawi swoje oczekiwania względem nieruchomości, jaką chciałby zakupić, należy je dodatkowo omówić. Dzięki temu doradca zdobywa wiedzę, jakie potrzeby kryją się za nimi i będzie czujny na alternatywne sposoby ich spełnienia, o których kupujący jeszcze nie pomyślał. Po tym etapie doradca finansowy posiada pełny obraz tego, czego szukać i może  przejść do wyszukiwania odpowiednich ofert, z których każda, w pewnym stopniu, będzie realizowała oczekiwania i potrzeby Klienta. 

  1. Przedstawienie wyselekcjonowanych ofert

Na kolejnym spotkaniu ekspert przedstawia zestaw ofert, które najlepiej spełniają oczekiwania Klienta. Zgromadził na ich temat maksimum informacji, dzięki czemu, potrafi odpowiedzieć na pytania Klienta i rozwiać jego wątpliwości. Etap ten, w przypadku współpracy z naprawdę profesjonalną firmą, kończy się wyborem najdogodniejszej z dostępnych opcji mieszkaniowych.

Finalizacja i formalności

Nie ma co ukrywać, formalności podczas zakupu nieruchomości jest całkiem sporo. Do tego dochodzi mnóstwo dokumentów, które należy wypełnić prawdziwymi informacjami i w odpowiedni sposób. Na szczęście, można przy tym liczyć na pomoc doradcy finansowego, który przeprowadza każdego Klienta do szczęśliwej finalizacji transakcji.

Doradca zajmie się również negocjacjami ze sprzedawcą i dopilnuje by cena, za jaką Klient kupi mieszkanie, bądź dom, była jak najbardziej adekwatna i nie przekraczała budżetu. W przypadku, jeśli konieczne jest wzięcie kredytu hipotecznego, to właśnie doradca pomoże w jego uzyskaniu. Całość procesu kończy umowa sprzedaży i dokonanie zakupu. 

Planujesz zakup domu lub mieszkania i poszukujesz doświadczonego doradcy, na którego, po prostu, będziesz mógł liczyć? Odwiedź Phinance! Finansami zajmujemy się od lat, a nasz zespół do spraw nieruchomości składa się z profesjonalistów o wysokich kompetencjach, którzy są gotowi na kompleksowe przeprowadzenie Cię przez proces zakupu nieruchomości, niezależnie od miejsca Twojego zamieszkania. Zapraszamy do kontaktu!